Artykuł sponsorowany

W jaki sposób tworzy się nadruki na odzieży?

W jaki sposób tworzy się nadruki na odzieży?

Nadruki na odzieży to popularny sposób na wyrażanie swojego stylu, przekazania przesłania czy wzmocnienia wizerunku marki. Dzięki różnym technikom druku, możemy cieszyć się ubraniami z unikatowymi wzorami i napisami. Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają te nadruki? Oto cztery popularne metody stosowane w Polsce i na świecie.

Jakie są metody wykonywania nadruków na ubraniach?

Sito drukarskie, znane również jako sitodruk, to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych technik nadruku na odzieży. Polega ona na przenoszeniu wzoru na materiał za pomocą specjalnej siatki (sita). Wzór nanosi się na sitodruk przy użyciu farby, która przechodzi przez otwory w siatce. Następnie farba jest dociskana do materiału za pomocą rakla - gumowej listwy. Metoda ta pozwala na uzyskanie trwałych i wyrazistych nadruków, nawet na ciemnych tkaninach. Sitodruk jest idealny dla dużych zamówień, gdyż pozwala na szybkie i jednolite powielanie wzorów.

Transfer termiczny to kolejna popularna technika druku na odzieży. Polega ona na przenoszeniu wzoru z papieru na materiał za pomocą wysokiej temperatury i ciśnienia. Wzór jest najpierw drukowany na specjalnym papierze transferowym, a następnie przenoszony na tkaninę za pomocą prasy termicznej. Metoda ta pozwala na uzyskanie nadruków na odzieży w Szczecinie i innych miastach o wysokiej jakości i trwałości, a także umożliwia drukowanie na różnych materiałach, takich jak bawełna, poliester czy mieszanki tkanin. Transfer termiczny jest szczególnie polecany dla małych zamówień i indywidualnych projektów.

Druk cyfrowy DTG (Direct to Garment) to nowoczesna metoda druku na odzieży, która pozwala na uzyskanie wyjątkowo precyzyjnych i kolorowych nadruków. Technika ta polega na bezpośrednim drukowaniu wzoru na tkaninie za pomocą specjalnej drukarki atramentowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie fotorealistycznych obrazów oraz bardzo szerokiej gamy kolorów. Druk DTG jest idealny dla indywidualnych zamówień oraz projektów wymagających dużego poziomu szczegółowości. Warto jednak pamiętać, że koszt tej metody może być wyższy niż w przypadku innych technik druku.