Artykuł sponsorowany

Metody wybielania zębów. Która jest najlepsza dla Ciebie?

Metody wybielania zębów. Która jest najlepsza dla Ciebie?

Wybielanie zębów to coraz bardziej popularny zabieg, który pozwala na uzyskanie bielszego uśmiechu i poprawienie estetyki zębów. Istnieje wiele metod wybielania, które różnią się skutecznością, ceną i czasem trwania efektu. W tym artykule przedstawimy cztery najpopularniejsze metody wybielania zębów, aby pomóc Ci wybrać tę, która będzie najlepsza dla Twojego uśmiechu.

Jak wybrać najlepszą metodę wybielania zębów?

Jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod wybielania zębów jest profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Zabieg ten polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego, który zawiera wysokie stężenie nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu. Następnie na żel nakładane jest światło LED lub laser, które przyspiesza proces wybielania. Efekty są widoczne już po jednej wizycie, a zabieg trwa około 60 minut. Wadą tej metody jest jej cena, która może być dość wysoka.

Inną metodą wybielania zębów w Białymstoku i nie tylko jest stosowanie indywidualnych szyn wybielających, które są dostosowane do kształtu zębów pacjenta. Szyny te wypełnia się żelami wybielającymi o niższym stężeniu nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu niż w przypadku wybielania w gabinecie. Następnie nakłada się je na zęby na około 30 minut dziennie przez 2 tygodnie. Efekty są widoczne po kilku dniach, a metoda ta jest tańsza niż wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Warto jednak pamiętać, że szyny należy stosować pod kontrolą dentysty.

Na rynku dostępne są również pasty i płyny do wybielania zębów, które można stosować samodzielnie w domu. Zawierają one niskie stężenia substancji wybielających, takich jak nadtlenek wodoru, dzięki czemu są mniej inwazyjne dla szkliwa. Niestety, efekty stosowania tych preparatów są ograniczone i trudno porównać je z efektami wybielania profesjonalnego. Ponadto, aby utrzymać efekt wybielania, konieczne jest regularne stosowanie tych produktów.

Wśród osób poszukujących alternatywnych rozwiązań coraz większą popularność zdobywają naturalne metody wybielania zębów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich są bezpieczne dla zdrowia jamy ustnej. Przykładem naturalnej metody wybielania jest stosowanie sody oczyszczonej, która posiada właściwości ścierne i może pomóc usunąć przebarwienia z powierzchni zębów. Innym popularnym sposobem jest olejowanie, tj. płukanie jamy ustnej olejem kokosowym, które ma na celu usunięcie bakterii i osadu nazębnego.