Artykuł sponsorowany

Ile kosztują zadaszenia tarasów?

Ile kosztują zadaszenia tarasów?

Zadaszenie tarasu to doskonałe rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na zewnątrz niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki niemu można spędzać czas na tarasie nawet podczas deszczu czy silnego słońca. Warto jednak sprawdzić, jakie są koszty takiego przedsięwzięcia oraz jakie materiały są dostępne na rynku.

Materiały do zadaszenia tarasu

Na rynku dostępne są różnorodne materiały do zadaszenia tarasu, a ich wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz budżetu. Najpopularniejszymi materiałami są poliwęglan komorowy, szkło hartowane, drewno czy dachówki ceramiczne. Poliwęglan komorowy to lekki i wytrzymały materiał, który dobrze sprawdza się jako zadaszenie tarasu – jest stosunkowo tani i łatwy w montażu. Szkło hartowane to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie, jednak jego cena jest znacznie wyższa niż w przypadku poliwęglanu. Drewno to klasyczny materiał, który wprowadza naturalny klimat na taras, ale wymaga regularnej konserwacji. Jeśli chodzi o wytrzymałe zadaszenia tarasów, Kraków jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. MH Aluglass.

Ceny zadaszeń tarasów

Koszt zadaszenia tarasu zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj materiału, powierzchnia tarasu czy konstrukcja nośna. Przykładowo, zadaszenie wykonane z poliwęglanu komorowego może kosztować od 200 do 300 zł za metr kwadratowy. Szkło hartowane to wydatek rzędu 400 do 600 zł za metr kwadratowy. Drewniane zadaszenie to koszt rzędu 300 do 500 zł za metr kwadratowy, a dachówki ceramiczne to wydatek od 250 do 400 zł za metr kwadratowy. Do tych cen należy doliczyć koszt konstrukcji nośnej, która może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od materiału i rozwiązania konstrukcyjnego.

Oszczędności i dodatkowe koszty

Przy planowaniu zadaszenia tarasu warto pamiętać o możliwości oszczędności oraz dodatkowych kosztach. Wybierając tańsze materiały, takie jak poliwęglan komorowy, można znacznie obniżyć koszt całego przedsięwzięcia. Warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość samodzielnego montażu zadaszenia – w ten sposób można zaoszczędzić na usługach fachowca. Jednak należy pamiętać, że niektóre materiały, takie jak szkło hartowane czy dachówki ceramiczne, wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty.